Higuain: Vështirë për Lautaron t’i thotë jo Barçës dhe Messit

  • 23 maj 2020 - 15:49
 Higuain: Vështirë për Lautaron t’i thotë jo Barçës dhe Messit

Gonzalo Higuain nuk do të befasohet nëse Lautaro Martinez largohet nga Interi këtë verë.

Argjentinasi e lidhi situatën e Lautaros me të tijën, kur Real Madridi u interesuar për të.

“Është situatë e komplikuar, shmbull kur unë kam qenë 18 vjecar dhe Real Madridi erdhi dhe më shikoi, nuk thash ‘jo faleminderit’. Thjesht nuk e di cafrë ndodhi”, u shpreh Higuain.

“Nuk dua të krijoj asnjë keqkuptim, por është e vështirë t’i thuash jo Barcelonës dhe Lionel Messit… nuk do të doja të isha në vendin e tij”.

(Kosova Sot Online)