Çmenduri para portës, topi s’dëshiron të hyjë – përfundon sërish në rrjet!

  • 24 maj 2020 - 16:35
Çmenduri para portës, topi s’dëshiron të hyjë – përfundon sërish në rrjet!

RasenBallsport Leipzig është duke e mposhtur 3-0 skuadrën e Mainz 05.

45 minutat e pjesës së parë ishin fantastik, spektakël për ta shijuar për gjithë tifozët nëpër shtëpitë e tyre, pasi tashmë dihet, futbolli si gjithçka tjetër është paralizuar për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Bundesliga po përkujdeset sadopak të bëjë sportdashësit të kalojnë kohën.

Në ndeshjen mes skuadra Leipzig dhe Mainz, te goli i tretë u bë rrëmujë e vërtetë, por dikur Marcel Sabitzer e dërgoi atë në rrjetë.

https://tiger.cdnja.co/v/jo/JoKMb.mp4?secure=UlpeA9R9cdJ6ueV8NlMl8w&expires=1590337800


(Kosova Sot Online)