Zyrtare: Edhe në Serie A 5 zëvendësime

  • 05 qershor 2020 - 20:39
 Zyrtare: Edhe në Serie A 5 zëvendësime

Tashmë është zyrtare.

Edhe në Serie A do të lejohen 5 zëvendësime për pjesën e mbetur të sezonit, ashtu si në pothuajse gjitha ligat evropiane.

Kjo ide erdhi menjëherë pas pandemisë së koronavirusit, në mënyrë që ekipet t’i ruajnë futbollistët nga dëmtimet.

Serie A do të rinisë me 20 qershor, pak ditë pasi të mësohet fituesi i Kupës së Italisë, pasi futbolli në Itali kthehet më ndeshje gjysmëfinale të Kupës dhe më pas menjëherë do të zhvillohet edhe finalja.

(Kosova Sot Online)