IPKO Superliga vazhdon me ndeshje të tjera

  • 06 qershor 2020 - 09:32
IPKO Superliga vazhdon me ndeshje të tjera

IPKO Superliga është rikthyer këtë fundjavë pas gati tre muajsh pushimi me ndeshjet e xhiros së 23-të. Gara për titull të kampionit dhe lufta për mbijetesë pritet të jenë mjaft e zjarrta.

IPKO Superliga e Kosovës është rikthyer këtë fundjavë pas gati tre muajsh pushimi shkaku i pandemisë koronavirus.

11 xhirot e mbetura deri në fund të sezonit 2019/2020 do të jenë mjaft të “nxehta”, si për titull të kampionit, ashtu edhe për mbijetesë.

Këtë fundjavë do të zhvillohen ndeshjet e xhiros së 23-të të ligës elitare.

Në fakt, kjo xhiro nisi me duelin e djeshëm ndërmjet Llapit dhe Dukagjinit, ku skuadra e Tahir Batatinës triumfoi 4-1.

Sot zhvillohen dy takime, Feronikeli vs Vushtrria dhe Drita vs Flamurtari.

Derisa për të dielën janë programuar tri ndeshje; Gjilani – Trepça ’89, Ballkani – Drenica dhe Prishtina – Ferizaj.

Siç dihet tashmë ndeshjet e mbetura të këtij sezoni do të zhvillohen pa praninë e shikuesve.

IPKO Superliga – Java e 23-të
E premte, Llapi – Dukagjini 4-1

E shtunë 16:00 Feronikeli – Vushtrria
E shtunë 16:00 Drita – Flamurtari

E diel  16:00 Gjilani – Trepça ’89
E diel 16:00 Ballkani – Drenica
E diel 18:00 Prishtina – Ferizaj.

(Kosova Sot Online )