Boga i lumtur që kërkohet nga skuadrat më të mëdha italiane

  • 06 qershor 2020 - 09:45
Boga i lumtur që kërkohet nga skuadrat më të mëdha italiane

Jeremie Boga është një nga zbulimet e këtij edicioni në kampionatin italian Serie A.

Sulmuesi anësor i Sassuolos ka bërë paraqitje fantastike duke arritur të shënojë tetë gola në kampionat dhe duke shtuar edhe katër asistime për bashkëlojtarët e tij.

E falë formës së mirë këtë edicion, sulmuesi nga Bregu i Fildishtë është duke u kërkuar nga skuadrat më të mëdha italiane.

Roma, Milan, Inter dhe Napoli janë duke dueluar për t’i fituar shërbimet e sulmuesit këmbëshpejtë.

Ka qenë vetë lojtari që ka konfirmuar interesimin e skuadrave të mëdha për të, teksa thotë se është kënaqësi që emri i tij lidhet me këto skuadra.

“Kam lexuar që shumë klube italiane janë vënë pas meje dhe kjo është e vërtetë”.

“Kur e shoh emrin tim në listë të klubeve si Roma, Inter, Milan e Napoli me të vërtetë ndihem i lumtur, por momentalisht jam te Sassuolo dhe i lumtur në këtë skuadër”.

“Jam i fokusuar ta përfundojë sezonin me Sassuolon dhe pastaj të shohim se çfarë do të ndodhë”, deklaroi për RMC sulmuesi afrikan.

Ish-anëtari i Chelseat mund të largohet nga Sassuolo, por klubi italian dëshiron të fitojë rreth 30 milionë euro nga shitja e tij.

(Kosova Sot Online )