Chelsea favorit në garë për yllin e Leverkusenit, pasi Bayerni tërhiqet

  • A.P /
  • 05 korrik 2020 - 11:25
Chelsea favorit në garë për yllin e Leverkusenit, pasi Bayerni tërhiqet

Deklarata e shefit të Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge, se kampioni gjerman nuk do të futet në garë për ta blerë Kai Havertz ka bërë që ekipet e tjera të fërkojnë duart.

Bayer Leverkusen është i vetëdijshëm se nuk mund ta mbajë 21-vjeçarin përtej kësaj vere, ndërsa nuk dihet destinacioni i ri për talentin e Gjermanisë.

Chelsea është futur në garë pas tërheqjes së Bayernin.

Blutë e Londrës duan të rrëmbejnë lojtarin e ri dhe të ndërtojnë një ekip pretendent për sezonin e ri.

Trajneri Frank Lampard ka afruar futbollistë si Timo Werner dhe Zieych.

Havertz është i kushtueshëm, por presidenti Roman Abramovich kërkon të rikthejë lavdinë e dikurshme. Ai pretendon të fitojë tituj kampion dhe të mendojë për Champions League.

(Kosova Sot Online)