Klauzola 111 milionëshe e Lautaros skadon sot

  • S.A /
  • 07 korrik 2020 - 11:18
Klauzola 111 milionëshe e Lautaros skadon sot

Por, blaugranët s’ishin të gatshëm të paguajë shumë të madhe parash për Lautaron, por donte të përfshinte lojtarë për të arritur marrëveshje në formë shkëmbimi. Por, Interi s’ishte i gatshëm të pranojë ofertë të tillë.

Data e skadimit të klauzolën për shkëputjen e kontratës së tij është sot, më 7 korrrik, dhe Calciomercato raporton se lojtari s’do të largohet nga klubi zikaltër.

Po i njëjti medium raporton se kriza e sjellë nga koronavirusi ka ndikuar që klubet të mos kenë fuqi financiare për të përballuar transferime të shtrenjta.

Lautaro ka shënuar 12 gola në 27 ndeshjet e zhvilluara këtë sezon në Serie A, ndërsa 17 në gjithsej 37 ndeshjet në të gjitha garat e këtij sezoni.

(Kosova Sot Online )