Bale sërish vetëm ‘shikues’, Hazard në stol – Rodrygo me Varanen titullarë

  • E.K /
  • 10 korrik 2020 - 21:50
 Bale sërish vetëm ‘shikues’, Hazard në stol – Rodrygo me Varanen titullarë

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Real Madridit dhe Alavesit.

Reali do të kërkojë fitore sonte për të shkuar sërish në 4 pikë diferencë me Barcelonën.

Nga minuta e parë Zinedine ZIdane i ka hedhur në sulm me Karim Benzeman lojtarë si Marco Asensio dhe Rodrygo, duke i lënë në stol Viniciusin dhe Gareth Balen, ky i fundit ka qene vetëm shikues i Realit për pothuajse gjithë këto ndeshje pas pandemisë.

Eden Hazard është kthyer, ai gjendet në stol dhe mund t’i ketë disa minuta në pjesën e dytë.

Real Madrid:

(Kosova Sot Online)