Notat e lojtarëve, Liverpool 1-1 Burnley: Pope e Sane më të mirët

  • S.A /
  • 11 korrik 2020 - 18:13
Notat e lojtarëve, Liverpool 1-1 Burnley: Pope e Sane më të mirët

Liverpooli ka barazuar në shtëpi ndaj Burnleyt me rezultat 1-1, në një ndeshje ku në secilin pjesë erdhi nga një gol.

Andy Robertson ka shënuar golin e Liverpoolit, ndërsa Jay Rodriguez ka barazuar shirat.

Roberton (7.0) dhe Rodriguez (7.4) ishin prej më të mirëve në fushë, por kishte që ishin edhe më të mirë se këta dy.

Portieri Pope ishte lojtari i ndeshjes me notën 7.8, fal pritjeve të tij të bukura.

Te Liverpooli u vlerësua më lartë Sadio Mane me notën 7.6.

Lojtari më i dobët i ndeshjes doli të jetë Ashley Westwood, me notën 6.0.

Notat e lojtarëve të Liverpool

Image

Notat e lojtarëve të Burnley

Image

(Kosova Sot Online )