Prishtina – Drita, formacionet zyrtare

  • A.P /
  • 12 korrik 2020 - 17:10
Prishtina – Drita, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për derbin mes Prishtinës dhe Dritës.

Kjo ndeshje do të thotë shumë sa i përket titullit të kampionit, pasi mund të ndryshojë shumë renditjen tabelore në IPKO Superligë, andaj për 90 minuta, për dy skuadrat do të jetë një finale para finaleve.

Prishtina: Haxho, Thaqi, Miftaraj, Bekteshi, Abazi, Boshnjaku, Hila, Krasniqi, Korenica, John, Januzi.

Drita: Maloku, Limani, Cuculi, Gërbeshi, Blakçori, Bujar Shabani, Namani, Vucaj, Xhevdet Shabani, Haxhimusa, Fazliu.

Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” nga ora 18:00.

(Kosova Sot Online)