United mund t’i shesë disa lojtarë këtë verë

  • E.K /
  • 15 korrik 2020 - 18:21
 United mund t’i shesë disa lojtarë këtë verë

“Djajtë e Kuq” po planifikojnë të bëjnë revolucion në ekip për sezonin e ardhshëm. Krahas largimeve, priten edhe prurje të reja në “Old Trafford”.

Manchester United po planifikon të bëjë revolucion në ekip për sezonin e ardhshëm.

“Djajtë e Kuq” pritet t’i shesin dhe lirojnë disa futbollistë dhe të sjellin të tjerë në “Old Trafford”.

Për këtë siguron mediumi britanik “The Telegraph”.

Alexis Sanchez, Chris Smalling, Marcos Rojo, Phil Jones, Diogo Dalot e Jesse Lingard do të largohen nga “Teatri i Ëndrrave” këtë verë.

United janë të gatshëm t’i dëgjojnë ofertat për këta futbollistë, të cilët nuk bëjnë pjesë në planet e trajnerit Ole Gunnar Solskjaer.

(Kosova Sot Online)