Milan dhe Leverkusen në garë për Godfrey

  • A.P /
  • 03 gusht 2020 - 19:14
Milan dhe Leverkusen në garë për Godfrey

Rënia e Norvich City nga liga e ka bërë këtë skuadër një gjah të lehtë për t’ja marrë disa nga lojtarët më të mirë

Sipas Sky Sports, AC Milan dhe Bayer Leverkusen janë në garë për të siguruar shërbimet e ben Godfrey.

Godfrey ishte njëri prej lojtarëve më të mirë të Norëich që ra nga sezoni. Kjo ka bërë që atë ta kërkojnë disa klube në Europë gjatë kësaj vere.

Norëich e vlerëson shumë lojtarin, për të cilin interesim pati e Borussia Dortmund dhe RB Leipzig por që u tërhoqën për shkak se klubi anglez kërkon rreth 33 milionë euro për shërbimet e lojtarit.

(Kosova Sot Online)