UEFA me vendim të ri për fanellat e skuadrave në Europë

  • A.P /
  • 03 gusht 2020 - 21:47
UEFA me vendim të ri për fanellat e skuadrave në Europë

UEFA ka marrë një vendim interesant.

Pas luftës së gjatë me pandeminë Covid-19, garat evropiane në futboll do të kthehen këtë javë.

Liga e Kampionëve dhe Liga e Evropës do të jenë gati për spektakël. Por, skuadrat do të kenë fanella të veçanta.

UEFA ka marrë vendim që të gjitha skuadrat duhet të kenë në fanellat e tyre fjalën “Faleminderit/ Thank You”.

Ky mesazh do të jetë për të gjithë punëtorët e linjës së parë gjatë kohës së pandemisë.

Me këtë simbol, futbolli evropian do të shfqa mirënjohjen për të gjithë ata që u sakrifikuan gjatë kësaj periudhe.

(Kosova Sot Online)