Sevilla e dërgon Romën te shpija, kualifikohet n’çerekfinale të Europa League

  • A.P /
  • 06 gusht 2020 - 21:10
Sevilla e dërgon Romën te shpija, kualifikohet n’çerekfinale të Europa League

Sevilla është skuadra e radhës që ka prerë biletën për në çerekfinale të Europa League.

Skuadra e Julen Lopetegui e mposhti Romën në Gjermani me rezultat të pastër 2-0.

Sergio Reguilon dhe Youssef En-Nesyri shënuan për skuadrën spanjolle.

Bayer Leverkusen është skuadra tjetër që sonte preu biletën për çerekfinale, pasi e mposhti Rangersin me rezultatin minimal 1-0.

Moussa Diaby shënoi golin e fitores në minutën e 51’. 

(Kosova Sot Online)