Napoli vendos në shitje disa lojtarë

  • A.P /
  • 10 gusht 2020 - 19:27
Napoli vendos në shitje disa lojtarë

Napoli do të tentojë të arkëtojë 150 milionë euro nga shitja e disa lojtarëve këtë verë

Sipas Gazzetta dello Sport, Napoli ka shpenzuar shumë në fillim të këtij afati dhe se tani dëshiron që të lirohet nga disa lojtrë.

Skuadra e Serie A ka shpenzuar afër 180 milionë euro që nga janari deri me tani, derisa ka shpenzuar shumë para në blerjen e Stanislav Lobotka, Victor Osimhen dhe Amir Rrahmani.

Tani ata duhet të barazohen me investimet e tyre.

Kalidou Koulibaly, i cili është lidhur me një kalim në Premier Ligë është njëri prej atyre që mund të largohen. Arkadiusz Milik, Allan dhe Faouzi Ghoulam janë po ashtu disa nga lojtarët e tjerë që janë në transferlistë nga skuadra e Napolit. 

(Kosova Sot Online)