Interi në gjysmëfinale të Europa Ligë

  • A.P /
  • 10 gusht 2020 - 23:16
Interi në gjysmëfinale të Europa Ligë

Dy gola të hershëm në 20 minutat e parë të ndeshjes kanë dal vendimtar për Interin në rrugën e tyre për trofeun e Europa Ligës. Golat e Barellas dhe Lukakus ishin vendimtar për Interin në këtë ndeshje çerekfinale

Interi ka kaluar në gjysmëfinale të Europa Ligës duke e eliminuar Bayer Leverkusenin me rezultat 2-1.

Golat në fillim të ndeshjes nga Barella dhe Lukaku ishin krucial në sigurimin e gjysmëfinales së interit.

Një kombinim i mirë i dy ish lojtarëve të Manchester United dhe Ashley Young bëri që Bayer Leverkusen të vije në vështirësi në minutën e 15-të.

(Kosova Sot Online)