Setien publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen çerekfinale ndaj Bayern Munichut

  • S.A /
  • 12 gusht 2020 - 16:32
Setien publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen çerekfinale ndaj Bayern Munichut

Quique Setien ka publikuar listën prej 26 lojtarëve të skuadrës së Barcelonës që do të udhëtojë drejt Lisbonës për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve, ku përfshihet Ousmane Dembele për herë të parë pas nëntë muaj.

Të gjithë kanë pritur kthimin e francezit. Setien madje e konsideroi thirrjen e tij për ndeshjen kthyese të 1/8-të me Napolin të shtunën e kaluar, por Dembele nuk e arriti në fund t’ia dalë.

Dembele tani është rikuperuar plotësisht nga dëmtimi i tij dhe mund të marrë disa minuta në ndeshjen çerekfinale kundër Bayern Munich të premten mbrëma.

Nëse ai nuk paraqitet si zëvendësues, ai mund të fillojë si titullar dhe të zëvendësohet.

Skuadra prej 26 personash është pa mbrojtësin Samuel Umtiti, i cili do të mbetet në Barcelona për të vazhduar rikuperimin e tij nga lëndimi.

Në mënyrë të veçantë, Martin Braithwaite ka udhëtuar me skuadrën, pavarësisht se ai nuk mund të luajë në Ligën e Kampionëve pasi nuk është i regjistruar.

Të ftuar janë edhe nëntë lojtarë nga Barcelona B e kanë bërë skuadrën.

Barcelona do të niset për në Lisbonë nga Aeroporti El Prat të enjten në ora 10:15 dhe më pas do të stërvitet pasdite në Estadio Da Luz.

Skuadra e Barcelonës që do të udhëtojë në Lisbonë:

Portierët: Marc-Andre ter Stegen, Neto, Inaki Pena.

Mbrojtësit: Nelson Semedo, Gerard Pique, Clement Lenglet, Jordi Alba, Junior Firpo, Ronald Araujo, Oscar Mingueza.

Mesfushorët: Ivan Rakitic, Sergio Busquets, Sergi Roberto, Frenkie de Jong, Arturo Vidal, Riqui Puig, Monchu, Ludovit Reis, Jandro Orellana.

Sulmuesit: Luis Suarez, Lionel Messi, Ousmane Dembele, Antoine Griezmann, Martin Braithwaite, Ansu Fati, Konrad de la Fuente.

(Kosova Sot Online )