Zyrtare: De Ligt jashtë për tre muaj

  • A.P /
  • 12 gusht 2020 - 17:23
Zyrtare: De Ligt jashtë për tre muaj

Juventus ka lajmëruar se Matthijs de Ligt do të jetë jashtë për më shumë se tre muaj pas operimit të krahut të tij

Mbrojtësi holandes e kishte nxjerr krahun në fund të 2019 dhe kishte pasur probleme më të për disa muaj.

Ai kishte luajtur kishte luajtur me dhimbje deri në fund të sezonit por tani është sugjeruar që të këtë një operim i nevojshëm.

Një deklaratë nga Juventusi sot është konfirmuar se ai është operuar në Romë në klinikun e “UPMC Salvator Mundi”.

Operacioni ishte i suksesshëm dhe deklarata është bërë e qartë edhe koha sa do të zgjat rikuperimi i tij që do të jetë me tre muaj.

Kjo do të thotë se De Ligt nuk do të luajë me trajnerin e ri të bardhezinjve, Andrea Pirlo deri në mes të nëntorit. 

(Kosova Sot Online)