Zidane nuk e ndal as Reguilonin, pas kritikave për Achrafin

  • S.A /
  • 15 gusht 2020 - 14:27
Zidane nuk e ndal as Reguilonin, pas kritikave për Achrafin

Sergio Reguilon mund ta vazhdojë karrierën në Serie A

Napoli është rrugës së duhur për të nënshkruar me mbrojtësin e majtë të Real Madridit, Sergio Reguilon, sipas Calcio Mercato.

Chelsea është duke e monitoruar që sa 23-vjeçarin që ka impresionuar te Sevilla ku është huazuar në verën e vitit 2019.

Napoli raportohet se është në bisedime me Madridin për një transferim të mundshëm për 25 milionë euro, i cili ka kontrata edhe tri vite me klubin nga ‘Santiago Bernabeu’.

Zinedine Zidane nuk do ta luajë as gishtin më të vogël për ta ndalë spanjollin, ashtu siç nuk bëri me Achraf Hakimi, i cili u transferua te Interi pas dy sezoneve fantastike në Gjermani te Borussia Dortmundi.

Reguilon është lojtar premtues ashtu si Achraf, por vendimi i Zizu dhe klubit i ka befasuar të gjithë.

(Kosova Sot Online )