Floyd Mayweather në bisedime me Logan Paul për meçin befasues

  • S.A /
  • 23 shtator 2020 - 17:20
Floyd Mayweather në bisedime me Logan Paul për meçin befasues

Floyd Mayweather është në bisedime me youtuberin e famshëm Logan Paul për të zhvilluar një meç, sipas asaj që bën të ditur Viddal Riley.

Riley është boksier britanik që pritet të nënshkruajë me Mayweather Promotion, derisa po stërvitet nga gjyshi i Floyd, Jeff, që tashmë njihet si trajner i KSI, që mposhti Paul Loganin në vitin e kaluar.

“Logan Paul vs Floyd Mayweather? Çfarë mund të ndodhë? Nuk e kuptoj”, ka thënë Riley.

“Që të dy janë në bisedime. Nuk është e konfirmuar ende. Nuk mund të them asgjë, pasi nuk është e konfirmuar”.

Mayweather është aktualisht 43-vjeçar dhe u pensionua nga boksi në vitin 2017 me rekordin prej 50 fitorve dhe asnjë humbje.

Paul në anën tjetër e humbi takimin e parë debutues në boks kundër KSI, një tjetër youtuber dhe tani po insiston që të takohet me Mayweather.

(Kosova Sot Online )