Guardiola vazhdon të shpenzojë miliona, afër edhe Ruben Dias

  • A.P /
  • 28 shtator 2020 - 19:11
Guardiola vazhdon të shpenzojë miliona, afër edhe Ruben Dias

450 milionë euro që kur u ul në stolin e Manchester City, por jo për të ndërtuar një skuadër, por vetëm për fazën mbrojtëse.

Pep Guardiola vazhdon ta transferojë në Manchester City shkurt dhe shqip – kë t’ia do zemra.

Paratë nuk janë problem për pronarin e Manchester City dhe sezon pas sezoni, vazhdon t’ia plotësojë kërkesat ishit të Barcelonës.

Brenda 24 orëve, sipas GOAL, te Man City do të arrijë një tjetër mbrojtës, Ruben Dias.

Ai do të kushtojë 62 milionë funte, plus 3.3 milionë të tjera bonuse.

Që prej ardhjes në City, Guardiola ka shpenzuar miliona, vetëm në fazën mbrojtëse deri më tani 450 milionë. 


(Kosova Sot Online)