Neuer, portieri më i mirë i sezonit në Champions League

  • A.P /
  • 01 tetor 2020 - 17:37
Neuer, portieri më i mirë i sezonit në Champions League

Ka nisur hedhja e shortit për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve në Nyon.

Para hedhjes së shortit, UEFA po ndanë çmimet për më të mirët për sezonin 2019/20.

Gardiani i Bayern Munich, Manuel Neuer, ka fituar çmimin e portierit të sezonit.

Neuer e mposhti Jan Oblakun dhe Keylor Navasin për këtë çmim.

Ai e fitoi Ligën e Kampionëve me Bayern Munichun. 


(Kosova Sot Online)