Manchester United i gatshëm ta ofrojë Pogban për mesfushorin e Real Madridit

  • A.P /
  • 18 tetor 2020 - 10:14
Manchester United i gatshëm ta ofrojë Pogban për mesfushorin e Real Madridit

Manchester United po përgatitet të bëjë një ofertë për mesfushorin   e Real Madrid, Federico Valverde.

Valverde ka fituar një vend në ekipin e parë dhe vlerësohet shumë nga Zinedine Zidane.

Sipas The Sun, Unitedi po e mban nën vëzhgim dhe mund të kërkojë që ta përfshijë në një këmbim të mundshëm me Pogba, nëse ky i fundit do të këmbëngulë për t’u transferuar në Madrid.

Valverde ka një klauzolë 700 milionë euro në kontratën e tij, që tregon edhe sa shumë e vlerëson Reali lojtarin.


(Kosova Sot Online)