Inter: Hakimi negativ në Covid

  • A.P /
  • 23 tetor 2020 - 21:38
Inter: Hakimi negativ në Covid

Interi ka lajmëruar që Achraf Hakimi është testuar negativ për koronavirus

Mbrojtësi i krahut ka kryer testet dje dhe klubi ka konfirmuar se ai është testuar negativ për COVID-19.

“FC Internacionale Milano njofton që Achraf Hakimi është testuar negativ në rezultatet e tyre dje pasi që rezultoi pozitiv në testet e UEFA-së para ndeshjes kundër Borussia Monchengladbach”, ka shkruar klubi.

“Lojtari, ka qenë asiptomatik, kurse dje testet kanë treguar për gjendjen e tij aktuale”.

(Kosova Sot Online)