Kur flamuri i Kosovës është mbi Serbinë

  • A.P /
  • 23 tetor 2020 - 22:32
Kur flamuri i Kosovës është mbi Serbinë

Distria Krasniqi ka fituar sot medaljen e artë në Budapest.

Xhudistja kosovare e mposhti Paula Pareto nga Argjentina për ta fituar medaljen e artë në xhudo për kategorinë deri në 48 kilogram.

E moment i veçantë ishte kur Distria mori medalje e artë.

Derisa intonohej himni i Kosovës dhe flamuri i Kosovës ngrihej lart, ai kishte lënë poshtë tij flamurin e Serbisë.


(Kosova Sot Online)