Chelsea vihet në kërkim të mbrojtësit të Malmos

  • G.G /
  • 31 tetor 2020 - 18:31
Chelsea vihet në kërkim të mbrojtësit të Malmos

Chelsea thuhet se ka bërë një ofertë për mbrojtësin e Malmos, Anel Ahmedhodzic

Kështu ka raportuar e përditshmja suedeze, Expressen në Suedi, e cila shkruar se oferta e Chelsea është rreth tetë milionë funte për mbrojtësin e qendrës së Malmos.

21 vjeçari ka impresionuar me paraqitjet e tij me skuadrën daneze Hobro vitin e kaluar një vit para se të kalojë të skuadra suedeze.

Blute janë duke e monitoruar për disa kohë dhe janë të gatshëm që t’i ofrojnë kontratë pesë vjeçare nëse pajtohen me Malmon. 

(Kosova Sot Online)