Real Madrid hynë të motivuar për fitore kundër Alaves

  • A.P /
  • 28 nëntor 2020 - 20:12
Real Madrid hynë të motivuar për fitore kundër Alaves

Fitorja kundër Interit në San Siro i ka trimëruar djemtë e Zinedine Zidane

Ata sot presin në Alfredo di Stefano skuadrën e Alaves dhe ashtu siç ka paralajmëruar Zidane, fokusin do ta kenë të fitorja në La Liga.

Për këtë ai ka startuar me Hazard, Mariano, Asensio dhe Lucas Vazquez derisa sot në formacion nuk është ftuar fare Karim Benzema.

Një fitore sonte e Real Madridit do të bënte që Real të këtë 20 pikë nga 10 xhiro të zhvilluara. 

(Kosova Sot Online)