“Jota, transferimi më i mirë deri me tani i bërë në Europë”

  • A.P /
  • 02 dhjetor 2020 - 19:14
“Jota, transferimi më i mirë deri me tani i bërë në Europë”

Ish sulmuesi i Reds, Michael Owen” ka thënë se është i habitur me “hapin” e yllit portugez dhe “kombinimin” në vijën e fundit të sulmit pas kalimit të tij në Liverpool pas Wolves

“Diogo Jota është “nënshkrimi më i mirë i këtij sezoni”, sipas ish yllit të Liverpoolit, Michael Oëen, i cili ka thënë se shuma për 41 milionë funte për sulmuesin “është një shumë reale për të”.

Jota ka filluar shumë mirë karrierën e tij në Anfield pasi që u largua nga Ëolves në një marrëveshje pesë vjeçare në shtator.

“Askush nuk mund ta kishte parashikuar që ai do të bënte këso vrapime sikurse është duke bërë”, tha ish lojtari i Anglisë, i cili karrierën e tij profesioniste si futbollist e nisi në Anfield për BT Sport. “Ju mund të thoni pa asnjë dyshim që ai është prurja më e mirë në Premier Ligë deri me tani në këtë sezon”.

“Ai me ka befasuar mua me hapin e tij, duhet ta pranoj. Mendoj që ai është shumë më i shpejt se sa kemi menduar. Kundër Atalantas ishte i shpejt si rryma”.

“Ai tregon gjakftohtësi me top, shumë lojtarë futen në panik, ata e marrin një goditje shpejt dhe shikojnë për hapësira të zbrazëta”.

Me3ndoj se ai mund të shënoi me kokë, me këmbën e djathtë, me këmbën e majt, ai ka shënuar nga çdo pozitë deri me tani dhe mendoj se është një marrëveshje e mirë për Liverpoolin në mënyrën se si luan ai”.

“Askush nuk e ka parashikuar këtë cilësi që ai e ka deri me tani”. 

(Kosova Sot Online)