Tyson Fury akuzon Anthony Joshuan se ka gënjyer në taktikat për mega meçin që pritet të realizohet gjatë këtij viti

  • S.A /
  • 06 January 2021 - 15:25
Tyson Fury akuzon Anthony Joshuan se ka gënjyer në taktikat për mega meçin që pritet të realizohet gjatë këtij viti

Tyson Fury ka përgënjeshtruar Anthony Joshuan se ky i fundit ka taktikat se si mund ta fitojë mega meçin që mund të realizohet në këtë vit.

Dy boksierit britanikë janë afër marrëveshjes në të cilën mund të fitojnë secili mbi 100 milionë euro nga dueli historik. Fituesi i kësaj përballje do të shpallet si kampioni i unifikuar i peshave të rënda në boks, e që do të ishte hera e parë që nga vitit 2000, atëherë kur e kishte bërë Lennox Lewis. Por, Fury ka anuluar planin e rivalit të tij, duke thënë për Fox Miami : “Kjo luftë ka shpërthyer për një kohë të gjatë. Ata më kanë shmangur për një kohë të gjatë dhe tani përfundimisht duhet të ndodhë”.

“Ata ose ikin nga lufta dhe e shpallin atë publikisht, ose marrin luftën; sido që të jetë është një situatë humbje-humbje për të”. “Është një citim i bukur, por nuk do të thotë asgjë. Njerëzit thonë shumë gjëra dhe ata nuk i mbështesin ato, kështu që ne do ta shohim”.

“Ne do të shohim nëse ai ka guximin ta provojë dhe ta bëjë kur të qëndroj në ring para tij. Unë nuk besoj se ai do ta bëjë”, ka shtuar më tej Gypsy King. 

(kosova Sot Online )