De Bruyne i irrituar me Cityn që po insiston për Messin!

  • S.A /
  • 11 shkurt 2021 - 12:31
De Bruyne i irrituar me Cityn që po insiston për Messin!

Pagat e larta dhe të ndryshme te City, mund të prishin qetësinë.

Sipas “The Athletic”, Kevin De Bruyne është i mërzitur me Manchester City që i kanë ofruar atij pagë më të ulët në kontratën e re me atë që merr aktualisht.

Kurse, në anën tjetër, City është në gjendje të bëjë goditjen e shekullit për ta marrë Messin nga Barcelona.

Sido që të jetë, raportohet se City do të detyrohet t’ia plotësojë kushtet edhe De Bruynes në aspektin financiar vetëm për të ruajtur harmonin në skuadër. 

(Kosova Sot Online )