Kualifikohen Man United dhe Roma, Milani vuan – por gjithashtu kualifikohet

  • A.P /
  • 25 shkurt 2021 - 23:04
Kualifikohen Man United dhe Roma, Milani vuan – por gjithashtu kualifikohet

Manchester United, Roma dhe Milani janë skuadrat e radhës favorite për këtë garë, që janë kualifikuar në rundin tjetër të Europa League.

Manchester United barazoi 0-0 në sfidën e kthimit me Real Sociedad në “Old Trafford” dhe u kualifikua në rundin tjetër falë fitores 4-0 në ndeshjen e parë.

Roma gjithashtu u kualfikiua pas fitores 3-1 në sfidën e kthimit në Olimpico, derisa ndeshja e parë ishte mbyllur 1-1.

Në rundin tjetër është kualifikuar me vështirësi Milani.

Kuqezinjtë barazuan 1-1 me Crvena Zvezdën në San Siro dhe u kualifikuan në fazën tjetër falë vlerës së golit mysafirë, pasi ndeshja e parë ishte mbyllur 2-2.

Ajax (NED)
Arsenal (ENG)
Granada (ESP)
Molde (NOR)
Rangers (SCO)
Shakhtar Donetsk (UKR)
Tottenham (ENG)
Villarreal (ESP)
Club Brugge (BEL) / Dynamo Kyiv (UKR)
Manchester United (ENG) / Real Sociedad (ESP)
Crvena zvezda (SRB) AC Milan (ITA)
Leicester (ENG) / Slavia Praha (CZE)
Roma (ITA) / Braga (POR)
Dinamo Zagreb (CRO) / Krasnodar (RUS)
Leverkusen (GER) / Young Boys (SUI)
PSV Eindhoven (NED) / Olympiacos (GRE)

Shorti i Europa League do të hidhet të premten. 

(Kosova Sot Online)