Mbyllet pjesa e parë, Suedia po fiton 2:0

  • A.P /
  • 28 mars 2021 - 21:36
Mbyllet pjesa e parë, Suedia po fiton 2:0

Pjesa e parë mes Kosovës dhe Suedisë ka përfunduar 2-0 për mysafirët. Golin e parë e realizoi Viktor Claesson në minutën e 12-të, pas një asistimi nga Ibrahimoviq, ndërsa i dyti u shënua nga Alexander Isak, në të 35-n.

“Dardanët” patën disa mundësi të mira shënimi, siç ishin ato të Vedat Muriqit në minutën e 21-të dhe të 34-n dhe të Bersant Celinës në të 42-n ku tentoi të parabolojë portierin. Asnjëra nga to nuk u konkretizua si duhet.

(Kosova Sot Online)