Suedia e shënon edhe golin e tretë, Larsson realizon nga penalltia

  • A.P /
  • 28 mars 2021 - 22:15
Suedia e shënon edhe golin e tretë, Larsson realizon nga penalltia

Suedia ka realizuar edhe golin e tretë ndaj Kosovës. Nga pika e bardhë, i saktë është kapiteni Sebastian Larsson, i cili shënoi në minutën e 70-të të ndeshjes.

Penallti për Suedinë. Rashica e preku topin me dorë në zonë.

68′ Ujkani ia mohon golin Forsbegut me një pritje fantastike.

67′ Zëvendësime te Suedia: Ibrahimovic largohet dhe në vend të tij futet Berg. Ndërsa Isak ia liron vendin Quaisonit.

66′ Zeneli e gjen Muriqin në zonë me një super harkim, por kosovari dështon të shënojë në shtyllën e dytë.

61′ Muriqi godet nga një kënd i vështirë, pa problem për portierin suedez i cili e kap topin.

60′ Ibrahimovic e gjen Forsbergun në pikën e penalltisë, i cili godet jashtë portës.

59′ Rashica depërton në krahun e djathtë dhe harkon për Muriqin, i cili s’e arrin topin dot.

55′ Goditje nga këndi për Suedinë. Fidan Aliti e largon nga zona harkimin e Larsson.

52′ Foresberg godet fuqishëm nga distanca, por goditja e tij është tejet e pasaktë.

50′ Forsberg e huq portën nga afërsia, pasi goditja e tij me kokë shkon lart.

49′ Isak me një depërtim në zonën e Kosovës. Ujkani e pret goditjen e tij nga afërsia.

(Kosova Sot Online)