Bayerni i fortë për Leverkusenin, titulli shumë afër

  • A.P /
  • 20 prill 2021 - 22:49
Bayerni i fortë për Leverkusenin, titulli shumë afër

Bayern Munich e ka mposhtur 2-0 Bayer Leverkusenin në “Allianz Arena”.

Tani 10 pikë më shumë se RB Leipzig, Bayern Munich cdo ditë e më shumë po shkëputet nga përcjellësi më i afërt dhe po shkon drejt titullit të radhës në Bundesligë.

Në xhiron e 30, Bayerni e ka mposhtur 2-0 Leverkusenin duke iu afruar edhe më shumë titullit.

Në minutën e shtatë, sulmuesi Maxim Choupo-Moting realizoi për 1-0, derisa golin e dytë e shënoi Kimmich.

Bayerni tani ka 71 pikë, Leipzig i dyti me 61. 

(Kosova Sot Online)