Gabon Chelsea, ‘nxehtë’ për zonën Champions në Premierligë

  • A.P /
  • 20 prill 2021 - 23:39
Gabon Chelsea, ‘nxehtë’ për zonën Champions në Premierligë

Chelsea ka barazuar 0-0 me Brighton & Hove Albion në “Stamford Bridge”.

Chelsea ka rrezikuar shumë.

Në xhiron e 32-të, Blutë e Londrës kanë barazuar 0-0 me Brighton, duke rrezikuar shumë me zonën Champions.

Me këtë pikë të marrë, Chelsea tani ka 55 pikë në pozitën e katërt, aq sa West Ham në atë të pestë, derisa aty gjendet Liverpooli me 53 e Tottenham me 50 – që po luftojnë për një vend në Ligën e Kampionëve.

Chelsea krijoi raste dhe u mundua për 90 minuta që të gjejë golin e tri pikëve, por ishte e pamundur ndaj super Brightonit që luftuan deri në vërshëllimën e fundit të gjyqtarit.

Andi Zeqiri nuk luajti asnjë minutë për Brightonin. 


(Kosova Sot Online)