Uzuni shënon 2 gola dhe shpallet kampion në Hungari

  • A.P /
  • 20 prill 2021 - 23:41
Uzuni shënon 2 gola dhe shpallet kampion në Hungari

Myrto Uzuni festoon titullin e parë kampion në karrierë me një dygolësh.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare u shpall kampion Hungarie me Ferncvaros që siguroi edhe matematikisht titullin tre javë para fundit falë fitores 3-0 ndaj Ujpest në Budapest.

Uzuni spikati me një dygolësh në këtë sfidë duke u konfirmuar edhe njëherë si nga një lojtarët më efikasë dhe më cilësorë të Ferencvarosit në këtë sezon.

Uzuni zhbllokoi fillimisht shifrat me një veprim të bukur akrobatik pas vetëm 12 minutash lojë, ndërkohë që në minutën e 77-të shënoi edhe golin e tretë dhe atë vulosi fitoren e skuadrës kryeqytetase me 11-metërsh.

Ferencvaros fitoi titullin e 32-të në histori ndërkohë që Uzuni me këto dy finalizime u ngjit në vendin e 3-të të listës së golashënuesve në Hungari me 12 gola.

(Kosova Sot Online)