Shikoni cilat janë Shorcet 30 milionë dollarëshe të Mayweatherit

  • S.A /
  • 10 June 2021 - 10:23
Shikoni cilat janë Shorcet 30 milionë dollarëshe të Mayweatherit

Meçi kontrovers mes Floyd Mayweather dhe Logan Paul fundjavën e kaluar i pasuroi dukshëm të dy luftëtarët. Por legjenda amerikane fitoi një shumë të majme vetëm përmes shorceve.

Nga ky meç ekzibicioni, që madje nuk kishte as fitues zyrtar, befasinë më të madhe e shkaktoi shuma e fituar nga Mayweather përmes reklamave në shorce.

Mayweather i fitoi hiç më pak se 30 milionë euro nga reklamat që i kishte vendosur në shorce, që në euro i bie rreth 24 milionë.

Para meçit, Mayweather i kishte të siguruara 10 milionë dollarë dhe 50 për qind të të hyrave nga të drejtat televizive, ndërsa ylli i YouTubes duhej të pajtohej vetëm më 250 mijë dollarë dhe 10 për qind të fitimit nga të drejtat televizive. Pas meçit, ish-boksieri amerikan njoftoi se i fitoi 30 milionë dollarë vetëm nga reklamat e shfaqura në shorcet e tij. 

(Kosova Sot Online )