Suedia vs Sllovakia, gjithçka gati

  • S.A /
  • 18 qershor 2021 - 14:25
Suedia vs Sllovakia, gjithçka gati

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Suedisë dhe Sllovakisë.Suedia barazoi me Spanjën pa gola në ndeshjen debutuese në “Euro 2020” dhe për të siguruar një vend në mesin e 16 më të mirave, i duhet patjetër sonte fitorja ndaj liderit, Sllovakisë.

Suedia: Olsen, Augustinsson, Danielson, Lindelof, Lustig; Forsberg, Ekdal, Olsson, Larsson, Isak, Berg

Sllovakia: Dubravka, Pekarik, Satka, Skriniar, Hubocan, Kucka, Hrosovsky, Koscelnik, Hamsik, Mak, Duda.

(Kosova Sot Online )