Angli – Skoci, formacionet zyrtare

  • A.P /
  • 18 qershor 2021 - 19:51
Angli – Skoci, formacionet zyrtare

Rivalët e vjetër takohen sërish. Anglia do të përballet me Skocinë në “Wembley” të Londrës.

Kjo ndeshje vlen për xhiron e dytë të grupit D në Kampionatin Evropian.

Anglia fitoi ndeshjen e parë ndaj Kroacisë minimalisht 1:0 duke e mundur kështu rivalin kryesor në grup.

Në anën tjetër, Skocia u mposht 2:0 nga Çekia dhe një humbje tjetër sonte mund të shuajë gjasat e tyre për kualifikim tutje.

Të dy ekipet kanë publikuar formacionet startuese për këtë derbi.

(Kosova Sot Online)