Opsionet e Rey Manaj për vazhdimin e karrierës

  • A.P /
  • 25 korrik 2021 - 10:44
Opsionet e Rey Manaj për vazhdimin e karrierës

Tre golat ndaj Gimnasic e vendosën Rey Manajn në një pozitë të mirë për këtë sezon. Ai u nënshkrua nga Albacete për 700 mijë euro dhe e bëri debutimin me ekipin e parë me një performancë senzacionale.

Ai bëri tre gola duke e befasuar edhe Ronald Koemanin. Manaj vazhdoi formën e mire edhe dje duke e realizuar edhe një gol ndaj Gironas.

Këto dy performanca kanë hapur mundësi të reja për të ardhmen e tij. Në fillim, ai nuk do të vazhdonte me klubin, por pas këtyre paraqitjeve, vazhdimi i tij me ekipin katalonas nuk mund të mohohet.

Ideja fillestare është të dërgohet në huazim për të fituar eksperiencë dhe menaxhmenti ka dy opsione në tavolinë.

E para është Sassuolo dhe e dyta ekipi portugez, Famalicao.

(Kosova Sot Online)