Zeqiri garon sot në “Tokyo 2020”, ky është orari

  • A.P /
  • 25 korrik 2021 - 12:01
Zeqiri garon sot në “Tokyo 2020”, ky është orari

Eda Zeqiri, notarja 16-vjeçare nga Kosova do të garojë sot në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

Ajo do të garojë në disiplinën 400 metra stil i lirë.

Gara e Edës fillon në ora 13:00 me kohën tonë lokale, në 20:00 me kohën lokale të Japonisë.

Kujtojmë se sot kanë përfunduar garimin dy sportistë tjerë kosovarë. Majlinda Kelmendi në xhudo e cila u eliminua qysh në raundin e parë dhe Drilon Ibrahimi në shenjtari që zuri vendin e parafundit.

Kujtojmë se dje, Distria Krasniqi fitoi medaljen e artë në xhudo, ndërsa për të garuar në këtë Olimpiadë kanë mbetur edhe tetë sportistë nga Kosova. 

(Kosova Sot Online)