Mbappe apo Neymar? Përgjigjja fantastike e sulmuesit për “Topin e Artë”

  • A.P /
  • 29 korrik 2021 - 23:43
Mbappe apo Neymar? Përgjigjja fantastike e sulmuesit për “Topin e Artë”

Ai që e meriton, le ta fiton. Kylian Mbappe ka folur për “Topin e Artë”.

Sulmuesi i Paris Saint Germain, ka deklaruar se nëse vjen dita që Topi i Artë të diskutohet mes tij dhe Neymar Junior, letë fitojë ai që ka pasur një sezon fantastik.

“Nëse një ditë, PSG fiton (Championsin) dhe është Neymari ai që ka shkëlqyer, e meriton që ta fitojë. Nëse unë shkëlqej më shumë, do ta fitoja. Nuk do të qajmë për këtë, më e rëndësishme është triumfi me PSG-në”, tha Mbappe për ‘PSG Magazine’.

Mbappe ka ngjallë frikë te Real Madridi se nuk do të largohet nga PSG edhe këtë verë, duke thënë se dëshiron të fitojë Champions Leaguen me Parisin.


(Kosova Sot Online)