La Liga i jep ultimatum Barcelonës për reduktimin e pagave të lojtarëve

  • A.P /
  • 30 korrik 2021 - 22:15
La Liga i jep ultimatum Barcelonës për reduktimin e pagave të lojtarëve

La Liga i ka caktuar një ultimatum ekipit të Barcelonës rreth arritjes së marrëveshjes me lojtarët për reduktimin e pagave.

Barcelona gjendet në krizë të madhe financiare dhe duhet të jetë në rregull me financa para fillimit të edicionit të ri futbollistik.

Katalonasit kanë kohë deri më 13 gusht të arrijnë marrëveshje me futbollistët për reduktimin e pagave, sipas një ultimatumi që ia ka caktuar La Liga.

Barcelona ende duhet të shesë lojtarë që kanë paga të larta dhe duhet ta bëjë brenda këtyre dy javëve

(Kosova Sot Online)