Dënohet ylli i futbollit gjerman, ushtroi dhunë fizike ndaj të fejuarës

  • S.A /
  • 09 shtator 2021 - 16:35
Dënohet ylli i futbollit gjerman, ushtroi dhunë fizike ndaj të fejuarës

Zherome Boateng akuzohet se i ka shkaktuar lëndime trupore ish-të fejuarës në një incident në vitin 2018.

Aktualisht pjesë e Lionit, Boateng dhe Senler kanë dy fëmijë, përkatësisht dy vajza binjake. I  veshur me një kostum në bankën e të akuzuarve së bashku me avokatin e tij Kai Ualden, ish -mbrojtësi i Mançester Siti dhe Bajern Mynih dhe kampion Bote me Gjermaninë u paraqit në gjykatë për t’u përballur me akuzat e ngritura kundër tij ku nëse shpallet fajtor, ai mund të dënohet deri në pesë vjet burg.

Avokatët e futbollistit vazhdimisht kanë pohuar se akuzat bazohen në pretendime të paprovuara nga një palë e tretë, megjithëse detajet mbeten të panjohura. Boateng ka mohuar të gjitha akuzat kundër tij, por ende mbetet për tu mësuar vendimi final i gjykatës.

(Kosova Sot Online )