Formacionet e mundshme: Atletico Madridi është nikoqir i Portos

  • 15 shtator 2021 - 11:02
Formacionet e mundshme: Atletico Madridi është nikoqir i Portos

Atletico Madridi është nikoqir i Portos për takimin që zhvillohet në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të luhet në stadiumin “Wanda Metropolitano”.

Për këtë sfidë, Los Cholchoneros nuk do të mund të llogarisin në Stefan Savic që është i ndëshkuar me karton të kuq. Në anën tjetër, skuadra portugeze do të jetë pa dyshen si Agustin Marchesin dhe Marko Grujic, që janë të lënduar.

Formacioni i mundshëm i Atletico Madridit: Oblak, Felipe, Hermoso, Carrasco, Lemar, Llorente, Koke, Trippier, Griezmann, Suarez.

Formacioni i mundshëm i Portos: Costa, Marcano, Pepe, Mbemba, Mario, Otavio, Uribe, Olivieira, Diaz, Martinez, Taremi. 

Image

(Kosova Sot Online )