Morata jashtë fushave për një muaj, lëndimi i Dybalas jo aq i rëndë sa dukej

  • S.A /
  • 27 September 2021 - 16:26
Morata jashtë fushave për një muaj, lëndimi i Dybalas jo aq i rëndë sa dukej

Sipas Sky Sport Italia, Alvaro Morata mund të qëndrojë jashtë fushave për më shumë se një muaj, ndërsa dëmtimi i Paulo Dybala nuk është aq serioz sa pritej.

Argjentinasi ishte larguar nga fusha në lot gjatë Juventus-Sampdoria, duke sugjeruar se ai mendonte se do të kalonte kohë të konsiderueshme në rikuperim.

Alvaro Morata gjithashtu pësoi një dëmtim gjatë lojës me Max Allegri, i cili konfirmoi se të dy lojtarët do të humbnin ndeshjet e ardhshme kundër Chelsea dhe Torino.

Argjentinasi pritet të jetë në dispozicion kundër Romës pas pushimit më 17 tetor.

(Kosova Sot Online )