Morata fotografohet me gruan në një hotel në Madrid, në pritje të Barcelonës

  • A.P /
  • 26 janar 2022 - 19:09
Morata fotografohet me gruan në një hotel në Madrid, në pritje të Barcelonës

Alvaro Morata, sulmuesi i Juventus, është objektivi i madh i Barçës për të forcuar sulmin në këtë merkato dimërore dhe është në pritje të lajmeve për nënshkrimin e tij të mundshëm me skuadrën e Barçës.

Ardhja e mundshme e Dusan Vlahovic në Juve ka ndryshuar peizazhin e së ardhmes së Moratas ditët e fundit dhe sulmuesi spanjoll mund të përfundojë në Camp Nou, raporton MundoDeportivo.

I shoqëruar nga gruaja e tij Alice Campello, Morata ishte të martën e kaluar në një hotel luksoz në Madrid dhe u takua me përfaqësuesen e tij Juanma Lopez për të përshpejtuar negociatat.

Këtë e ka bërë të ditur “El Desmarque”, i cili kapi Morata-n në një nga dhomat e hotelit dhe më pas pa edhe agjentin e tij të hynte në sallë, ndonëse ai nuk bëri asnjë deklaratë për nënshkrimin e mundshëm të sulmuesit nga Barça .

Pengesa e madhe për nënshkrimin e Moratas nga Barça është se katalanasit nuk kanë diferencë të mjaftueshme pagash për të regjistruar sulmuesin dhe pritet që të ketë largime ose të arrihen të ardhura të jashtëzakonshme përmes sponsorizimeve.

Këto ditë të fundit të merkatos do të jenë të furishme në Camp Nou dhe lëvizjet pritet të përfundojnë përcaktimin e skuadrës së Barçës deri në fund të sezonit.


(Kosova Sot Online)