Dortmundi e gjen zëvendësuesin e Haalandit

  • S.A /
  • 28 January 2022 - 12:15
Dortmundi e gjen zëvendësuesin e Haalandit

Sipas La Gazzetta dello Sport, Borussia Dortmund ka identifikuar Gianluca Scamacca si një zëvendësues të mundshëm për Erling Haaland dhe gjigantët e Bundesligës kanë paraqitur tashmë një ofertë fillestare. Haaland pritet të largohet nga Borussia në verë, me disa klube të mëdha të lidhura me sigurimin e shërbimeve të tij. PSG, Barcelona dhe Real Madrid janë shumë të interesuar për norvegjezin dhe Borussia Dortmund tashmë po konsideron zëvendësues të mundshëm.

Sipas La Gazzetta dello Sport, sulmuesi i Sassuolos, Scamacca është një nga objektivat e tyre kryesore. La Gazzetta raporton se Borussia ka bërë një ofertë zyrtare prej 45 milionë eurosh për të siguruar nënshkrimin e tij në janar, duke e lënë sulmuesin në huazim në stadiumin Mapei në fund të sezonit. Interi është gjithashtu shumë i interesuar për Scamacca dhe sulmuesi do të preferonte të transferohej në San Siro sesa jashtë vendit.

(Kosova Sot Online )