Liverpool pritet ta transferon sulmuesin e Portos për 37.5 milionë funte

  • A.P /
  • 28 janar 2022 - 20:04
Liverpool pritet ta transferon sulmuesin e Portos për 37.5 milionë funte

Skuadra e Jurgen Klopp e kërkoi sulmuesin e Kolumbisë, Luis Diaz, pasi që ai kishte qenë për kohë të gjatë në radarin e Tottenhamit

Liverpool ka arritur marrëveshje për të nënshkruar me sulmuesin e Portos, Luis Dias para se të përfundojë afati i transferëve të hënën, ka arritur të konfirmojë Goal

Reds ka lansuar një ofertë të momenteve të fundit për kolumbianin, për të cilin thuhej se do t’i bashkohej Tottenhamit.

Skuadra e Jurgen Klopp pritet që të paguajë fillimisht 45 milionë euro, si dhe 15 milionë të tjera në bazë të bonuseve. 

(Kosova Sot Online)