Man Utd nuk heq dorë nga De Jong

  • S.A /
  • 23 June 2022 - 09:34
Man Utd nuk heq dorë nga De Jong

Lëvizja e Manchester United për Christian Eriksen nuk ka lidhje me përpjekjet e tyre të vazhdueshme për të nënshkruar Frenkie de Jong, me Djajtë e Kuq në kontakt me Barcelonën për disponueshmërinë e tij.

Erik ten Hag e ka bërë mesfushorin 25-vjeçar holandez objektivin e tij kryesor të transferimit të verës, por De Jong, i cili luajti për menaxherin e ri të United në Ajax, shkoi me pushime pa marrë një vendim për të ardhmen e tij.

Vitin e kaluar Barça njoftoi se kishte 1.35 miliardë euro borxh, kështu që klubi spanjoll po përpiqet të gjenerojë të ardhura për planet e tyre të rindërtimit të skuadrës dhe De Jong shihet si një nga asetet e tyre më të shitshme.

Idealisht, Ten Hag do të kishte qartësi mbi të dyja situatat përpara se lojtarët e tij të kthehen për fillimin e stërvitjes parasezonale të hënën e ardhshme. 

(Kosova Sot Online )